UKŁADY NAWROTNE RR2A

UKŁADY NAWROTNE RR2A

W ofercie firmy PATECH znajdą Państwo szeroką gamę urządzeń energoelektronicznych; m.in. układy do sterowania pracą silników. Należą do nich układy nawrotne typu RR2A (dawniej seria RR2i). Są to kompletne urządzenia służące do zmiany obrotów wirowania silników 3-fazowych. Dedykowane są one do silników o mocach: 1,5 (5A) i 4kW (11A) @ 400Vac. Urządzenie jest sprzętowo zabezpieczone przed pojawieniem się dwóch faz na jednym zacisku w tym samym czasie, a dwukolorowa dioda LED jest wskaźnikiem kierunku obrotów. Zmiana obrotów osiągana jest poprzez zmianę kolejności faz podawanych na silnik. Realizowane jest to w sposób elektroniczny a elementami wykonawczymi są tu tyrystory zabezpieczone w urządzeniu warystorami, dobranymi na odpowiednie napięcie.

Podanie napięcia na zacisk o oznaczeniu A1 powoduje załączenie silnika i jego wirowanie w prawo, natomiast po podaniu napięcia na zacisk A2 następuje zmiana kierunku wirowania. Układ mikroprocesorowy zapewnia minimalną przerwę pomiędzy zmianami kolejności faz (80ms).

Sygnałem sterującym dla tych urządzeń jest napięcie z przedziału 10...40VDC.

Obudowa urządzenia przystosowana jest do współpracy z bimetalowym czujnikiem termicznym typu UP62, który występuje z kolei w trzech wykonaniach, ze względu na temperaturowe progi zadziałania: 70, 80 i 90ºC.

Całość urządzenia montowana jest na szynę DIN 35mm za pośrednictwem zaczepu / radiatora typu RHS 300 lub RHS 301 (w zależności od aplikacji: mocy sinika, ilości przełączeń i temperatury pracy).

Dokładne dane techniczne zawierają karty katalogowe dostępne na stronie:

www.pa-tech.pl

Urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle włókienniczym, maszynach introligatorskich i wszędzie tam, gdzie konieczne jest pozycjonowanie położenia elementów sterowanych 3-fazowymi silnikami indukcyjnymi niewielkiej mocy, oraz wymagana jest częsta zmiana kierunku ich wirowania.

PAWEŁ PIECHOTA – PATECH

e-mail: patech@pa-tech.pl

Barcikowice 17A 

66-004 Zielona Góra

tel : 068-4572225

fax: 068-3745533

www.pa-tech.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletna aplikacja układu nawrotnego RR2A40D400 lub RR2A48D550 wraz z akcesoriami; radiator + wentylator, dla pracy urządzenia w wysokiej temperaturze otoczenia.

.